KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium

Szaktentermek

Intézményünkben három olyan tantermet alakítottunk ki, amelyekben tanulóink zavartalanul elsajátíthatják a kerettanterv ajánlásai alapján a helyi tanterveinkben megfogalmazott képességeket. Mindvégig szem előtt tartottuk, hogy a közismereti évfolyamokon az informatika tantárgy tanulásához – egyúttal más jellegű, kiegészítő ismeretek megszerzéséhez is - elengedhetetlenül szükséges a megbízható működésű géppark.

INFORMATIKAI TANTERMEK

A szakmai évfolyamokon a speciális programok megismerését, működtetését és eredményes alkalmazását nagy teljesítményű, korszerű eszközök biztosítják. Az elmúlt évben pályázati segítséggel felújítottuk a legnagyobb géptermünket: 21 db, a célnak megfelelő paraméterekkel rendelkező számítógépeket és LCD monitorokat sikerült vásárolnunk.

Végzős évfolyamaink tanulói biztonságosan tervezhetik és elkészíthetik itt vizsgadolgozatukat, valamint a záró vizsgáikra is eredményesen felkészülhetnek az iskolánk nyújtotta nagymértékű tárgyi és személyi háttér segítségével. Pedagógusaink napi szinten alkalmazzák az oktatásban a számítástechnika kínálta lehetőségeket, rendszergazdáink gondoskodnak a folyamatos fejlesztésekről.

Hallgatóinknak korlátozott mértékben lehetőséget biztosítunk – előzetes egyeztetés után, tanári felügyelet mellett - a gépek szabadidőben való használatára, internetes böngészésre.

TÉRKÉPÉSZ TEREM

A 11., 12. és 13. évfolyam térképész szakos osztályainak tanulói ebben a szép, tágas és világos tanteremben töltik szakmai óráik nagy részét. Minden diáknak saját átvilágító-asztala és fiókja van. Ezeken tanulják meg a térképtervezés és szerkesztés alapjait, hagyományos módszereit.

NYELVI LABOR

Iskolafenntartói támogatásból - 2003-ban - létesítettük nyelvi laboratóriumunkat. 20 db munkaasztal, központi számítógép, projektor segíti a tanulók és a nyelvtanárok hatékonyabb munkáját. Korszerű programok beszerzésével szeretnénk eredményesebbé tenni az idegen nyelv tanulását.

KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium
Tagintézményi OM azonosító: 035269/009
Telephely címe:

Intézményi név változatai:
Közép-magyarországi ASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium
Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum - Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium

Telefon: +36-1-273-2741
E-mailtitkarsag.vmszki@gmail.com