Állat- és Növényszeretet Napja – május 15.

Állat- és Növényszeretet Napja – május 15.

Az Állat- és Növényszeretet Napja a Fővárosi Állatkert kezdeményezésére jött létre 1994-ben május 15-én. Ez a nap népszerűsíti a felelős állattartást és növénygondozást. A környezetvédelmi napok egyike,   felhívja a figyelmet arra, hogy az ember nem uralkodója, hanem része az élővilágnak. A KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium madárbarát ökoiskola, melynek botanikus tankertje ezen a napon is várja a látogatókat.

Állat és növényszeretet napja május 15.

Megszakítás