Erasmus diák nagyköveteink Brüsszelben – 2026. május 14-15.

Erasmus diák nagyköveteink Brüsszelben – 2026. május 14-15.

Brüsszelbe utaztak Erasmus diák nagyköveteink a Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum 11 tagintézményének kiválasztott csapatával. Borics Iringó és Sebella Gábor 12.c-s földmérő-térinformatika szakos diákunk képviselte iskolánkat, a KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikumot az Erasmus tanulmányúton. Tuza Tamara, a KMASZC Erasmus nemzetközi projekt koordinátora szervezte a programot és kísérte a tanulókat. Élménybeszámolójuk itt következik:
A 2026. május 14–15. között megvalósult brüsszeli tanulmányút igazán tartalmas és élményekben gazdag program volt. Bár nagyon korán indultunk, a csapat végig lelkes, érdeklődő és aktív maradt, minden programon nyitottan és interaktívan vettek részt.
Az első napon az Európa-negyedben tett séta után meglátogattuk az House of European History kiállítását, majd a Parlamentarium interaktív bemutatótereit. A diákok különösen élvezték a modern, digitális megoldásokat és azokat a programrészeket, ahol saját tempóban fedezhették fel az Európai Unió működését és történetét. A kulturális program során közösen bejártuk Brüsszel legismertebb helyszíneit is, többek között a Grand-Place környékét, valamint természetesen a híres Manneken Pis szobrot sem hagytuk ki.
A második nap egyik legfontosabb szakmai programja a Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletének meglátogatása volt. A diákok érdekes előadást hallhattak az állandó képviselet működéséről és az uniós karrierlehetőségekről, majd egy szakdiplomata a közös agrárpolitika világába is betekintést adott nekik. A tanulók nagyon figyelmesek és érdeklődőek voltak, sok kérdést tettek fel.

Img 1429
Img 1592
Img 5446
Img 1555
Img 1510
Img 1493
Img 1463
Img 1450
Img 1583
Img 5293
Img 5406
Img 5446
Img 1369
Img 5350
Img 1390
Img 1635
Megszakítás