Brüsszelbe utaztak Erasmus diák nagyköveteink a Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum 11 tagintézményének kiválasztott csapatával. Borics Iringó és Sebella Gábor 12.c-s földmérő-térinformatika szakos diákunk képviselte iskolánkat, a KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikumot az Erasmus tanulmányúton. Tuza Tamara, a KMASZC Erasmus nemzetközi projekt koordinátora szervezte a programot és kísérte a tanulókat. Élménybeszámolójuk itt következik:
A 2026. május 14–15. között megvalósult brüsszeli tanulmányút igazán tartalmas és élményekben gazdag program volt. Bár nagyon korán indultunk, a csapat végig lelkes, érdeklődő és aktív maradt, minden programon nyitottan és interaktívan vettek részt.
Az első napon az Európa-negyedben tett séta után meglátogattuk az House of European History kiállítását, majd a Parlamentarium interaktív bemutatótereit. A diákok különösen élvezték a modern, digitális megoldásokat és azokat a programrészeket, ahol saját tempóban fedezhették fel az Európai Unió működését és történetét. A kulturális program során közösen bejártuk Brüsszel legismertebb helyszíneit is, többek között a Grand-Place környékét, valamint természetesen a híres Manneken Pis szobrot sem hagytuk ki.
A második nap egyik legfontosabb szakmai programja a Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletének meglátogatása volt. A diákok érdekes előadást hallhattak az állandó képviselet működéséről és az uniós karrierlehetőségekről, majd egy szakdiplomata a közös agrárpolitika világába is betekintést adott nekik. A tanulók nagyon figyelmesek és érdeklődőek voltak, sok kérdést tettek fel.















