A faápolás nemcsak egy kevesek által ismert szakma, hanem egy egészen másfajta szemlélet is – a fákhoz, az élő környezethez, és a felelősségvállaláshoz.
Ez a szemlélet volt a főszereplő azon a szakmai napon, ahol több mint 130 diák – vagy inkább már „kisfelnőtt” – vehetett részt egy egész napos, élményalapú faápolási bemutatón.
A rendezvény nemcsak a faápolás világába nyitott ajtót, hanem a kapcsolódó rokonszakmák gyakorlati oldalába is.
A tanulók közül sokaknak ugyan tananyag része a téma, de egész más, amikor valaki testközelből tapasztalhatja meg, mit is jelent egy fa életét kísérni – felelősen, hozzáértéssel.
A program létrejöttében és sikeres lebonyolításában hatalmas szerepe volt az iskola tanári és szakoktatói csapatának. Ők nemcsak vendégszerető házigazdák voltak, hanem aktív, gyakorlati tudásukkal is jelen voltak a nap során – együtt, a gyerekek között.
A hat tematikus helyszínen párhuzamosan zajló bemutatók során három csoport forgószínpadszerűen ismerkedett meg a különböző szakmai lépésekkel – sok helyen kézbe is foghatták az eszközöket, megérinthették a munkafolyamatokat, miközben folyamatos elméleti háttértámogatás segítette az élményt.
A napot a Magyar Faápolók Egyesülete támogatta szakmailag és személyesen is. A bemutatón közreműködtek:
Sárga Csaba Zoltán (minősített favizsgáló),
Bódis Péter (faápoló),
Takács Zoltán (faápoló),
és Dummel Dániel (minősített faápoló).
Köszönjük mindenkinek, aki részt vett – és hagyjuk most, hogy a képek is meséljenek erről a napról.
@varga_marton_technikum • Instagram




